День Конституції України
28 червня 1996 року о 09:18, після майже доби безперервної роботи, Верховна Рада ухвалила і ввела в дію Конституцію України. Цій події передували 6 років важкої праці, консультацій, криз і домовленостей.
Документ отримав підтримку двох третин депутатського корпусу (315 народних депутатів). У ньому визначалася сильна президентська влада, гарантувалися права приватної власності, затверджувалися нова державна символіка, статус української мови як єдиної державної, Крим визнавався автономною республікою в складі України.
Від початку ухвалення нинішній Основний Закон України змінювався кілька разів. При цьому в Конституції 1996 року передбачена досить жорстка процедура внесення до неї змін та доповнень. Для схвалення відповідних змін до різних її розділів вимагається від 2/3 до 3/4 голосів від конституційного складу Верховної Ради. Якщо ж зміни скасовують чи обмежують права й свободи людини і громадянина або спрямовані на ліквідацію незалежності чи загрожують територіальній цілісності держави, то Конституція України взагалі не може бути змінена.
День Конституції цьогоріч — це нагадування про ціну свободи і про народ, який не скориться, адже свято проходить у непростий час запеклої боротьби українського народу з російським агресором. У цей день ми вшановуємо не лише закон, а й тих, хто захищає його положення ціною власного життя. День Конституції — це не лише спогад про минуле, а й крок у майбутнє сильної, вільної та демократичної України.