Бакалаврат

Правила прийому на навчання до ЦНТУ

За довідками звертатись:


Тел.: (0522) 390-575; (0522) 390-467; (095) 2029245 (Viber Telegram), E-mail: cdp_kntu@ukr.net

Сайт ЦНТУ: http://www.kntu.kr.ua , розділ АБІТУРІЄНТ, вкладка: Центр довузівської підготовки.

Адреса 25006, м. Кропивницький, пр. Університетський, 8, к. 111. Центр довузівської підготовки: : тел: (0522) 390-467; (095)2029245.

Проїзд: тролейбуси №1, 5, 11; автобуси №114,Ю 155, 274, 284, 550; маршрутні таксі № 150, 113, 116-А, 284-A, 274 до зупинки "Технічний університет".

Карта проїзду розташована на сайті ЦНТУ, розділ УНІВЕРСИТЕТ, вкладка: Контакти.















Шановні випускники шкіл, технікумів та коледжів!

Отступ первой строки

Зовсім скоро для вас прозвучить прощальний шкільний дзвінок і перед вами відкриються дороги у доросле життя. Важливим кроком буде вибір своєї майбутньої професії та місця здобуття вищої освіти.

Найбільший виш Кіровоградського регіону – Центральноукраїнський національний технічний університет – пропонує вам долучитися до його багатотисячної родини і здобувати вищу освіту у бакалавраті і магістратурі. Кафедра «Автоматизації виробничих процесів» готує бакалаврів за спеціальностями:

Спеціальність: 151 "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології"

Спеціальність: 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка"



Спеціальність: 151 "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології"

Спеціальність акредитована за IV рівнем.

Кращі випускники продовжують навчання в магістратурі та аспірантурі кафедри Автоматизації виробничих процесів.

Чому необхідно зробити вибір саме цієї спеціальності:

  • Міністерство освіти України у 2016 році збільшило державне замовлення на підготовку ІТ-спеціалістів;
  • наші спеціалісти завжди знайдуть собі роботу на будь-якому підприємстві;
  • робота завжди буде цікавою, оскільки вона завжди буде сучасною;
  • наші спеціалісти зможуть успішно працювати в будь-яких сучасних галузях промисловості, так як вони теоретично і практично володіють сучасними комп’ютерними технологіями;

Випускники зможуть працювати:

  • керівниками промислових об’єктів;
  • інженерами з експлуатації систем автоматизованого керування, діагностики, контролю й обробки інформації;
  • інженерами контрольно-вимірювальних пристроїв і автоматики (КВПіА);
  • керівниками програмних і апаратних розробок;
  • програмістами відділів автоматизованих систем управління (АСУ) підприємств і фірм;
  • адміністраторами інформаційних комп'ютерних систем і мереж;
  • технічними менеджерами комп'ютерних фірм;
  • розробниками локальних і цифрових систем;
  • референтами в галузі обчислювальної техніки в наукових, виробничих, комерційних і банківських установах різних форм власності;
  • операторами стацій технічного обслуговування з автоматизованим компютерним моделюванням та керуванням.

Коло професійних знань:

  • розробка й використання систем комп'ютеризованого керування технологічними процесами та створення програмного забезпечення для промислових комп'ютерів;
  • розробка локальних і цифрових інформаційних систем керування для банківських, страхових і біржових структур;
  • розробка й проектування мікропроцесорних обладнань моделювання процесів і систем;
  • технічне обслуговування й ремонт комп'ютерної техніки й інших засобів і систем автоматики.

Основними дисциплінами є:

Алгоритмічні мови та програмування; Обчислювальна техніка; Комп'ютерна графіка; Об’єктно-орієнтоване програмування; Системне програмування; Системи баз даних; Конструювання та технологія виробництва; Надійність засобів автоматики; Основи проектування та САПР; Моделювання процесів та елементів систем керування; Теорія ймовірності і математична статистика; Дослідження операцій; Електроніка і мікросхемотехніка; Теорія автоматичного управління; Теорія інформації; Елементи і пристрої автоматики та систем управління; Основи збору, передачі і обробки інформації; Сучасна теорія управління; Проектування пристроїв і систем управління; Мікропроцесорні засоби; Системи і мережі передачі даних та інші.

В процесі навчання студенти також вивчають гуманітарні та соціально-економічні дисципліни, оволодівають знаннями, які визначають сучасний рівень науки і практики автоматизації виробничих процесів та які пов’язані безпосередньо з їх професійною діяльністю. Практичні навички здобуваються в лабораторіях, обладнаних наочними стендами,в комп’ютерних класах, оснащених сучасними персональними комп’ютерами.

Спеціальність: 141 "Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка"

Кращі випускники продовжують навчання в магістратурі та аспірантурі кафедри Автоматизації виробничих процесів.

Фахівці з цієї спеціальності готуються до професійної діяльності в різних галузях сільськогосподарського виробництва та переробної промисловості агропромислового комплексу.

Випускники зможуть працювати на посаді:

  • інженера служби контрольно-вимірювальних приладів та автоматики;
  • інженера - електрика;
  • адміністративно-керівного персоналу монтажно-налагоджувальних організацій;
  • інженера-конструктора проектних організацій, що передбачають залучення спеціалістів з автоматизації виробничих процесів.

Коло професійних знань:

  • виконання робіт з проектування, монтажу, налагодження та експлуатації сучасних засобів автоматики та систем автоматичного управління;
  • розробка засобів автоматизації енергетичних об’єктів сільськогосподарського виробництва.

В процесі навчання студенти опановують знання з професійно-орієнтованих дисциплін, які визначають сучасний рівень автоматизації виробничих процесів сільськогосподарського виробництва, переробної промисловості та інших галузей господарства України.

Основними дисциплінами є:

Обчислювальна техніка, використання комп’ютерних та інтегрованих технологій в галузях господарства; Автоматизований електропривод; Електроніка та мікросхемотехніка; Мікропроцесори та мікро-ЕОМ; Засоби автоматики та телемеханіки; Системи і мережі передачі даних; Програмне забезпечення сучасних ПК; Інформаційно-вимірювальні системи; Проектування цифрових систем автоматики.

Також вивчається ряд соціально-економічних дисциплін для засвоєння методики економічного обґрунтування прийнятих технічних рішень, та отримання необхідних знань з ведення сільськогосподарського та переробного бізнесу в умовах розвитку комп’ютерних та інформаційних технологій. 




20 травня 2022 р. Увага!!!


До уваги абітурієнтів 2022: обов’язкове підтвердження участі у Національному мультипредметному тесті НМТ

Сьогодні стартує перший етап підготовки до Національного мультипредметного тесту. Абітурієнти повинні з 20 травня до 7 червня 2022 року включно підтвердити свої наміри взяти участь у НМТ. Вступники, що не підтвердять своєї участі в НМТ, не зможуть взяти участі в основній сесії тестування.

Як повідомляє Український центр оцінювання якості освіти, підтвердження участі в основній сесії Національного мультипредметного тесту передбачає два обов’язкових етапи:

– з 20 травня до 7 червня;

– з 21 червня до 7 липня 2022 року.

На першому етапі абітурієнт має підтвердити своє бажання пройти тестування. Для цього абітурієнту потрібно заповнити спеціальну форму, розміщену на його інформаційній сторінці у вкладці «Підтвердження участі в НМТ»:

вибрати із запропонованого переліку спочатку країну чи регіон України, потім населений пункт, у якому або поблизу якого учасник панує перебувати в період основної сесії тестування (18 липня – 4 серпня 2022 року);

зазначити свої прізвище та ім’я;

обчислити і правильно ввести результат у відповідну комірку, натиснути на кнопку «Взяти участь у НМТ».

Після цих дій на сторінці з’явиться інформаційне повідомлення, у якому буде зазначено, що учасник успішно пройшов перший етап підтвердження свого бажання взяти участь у НМТ, а також йтиметься про обов’язковість другого етапу.

На другому етапі учасник має остаточно визначитися з вибором міста/країни. Для цього з 21 червня до 7 липня 2022 року на інформаційній сторінці у спеціальній формі потрібно буде вказати назву населеного пункту, у якому йому зручно буде пройти тестування.

Тільки після проходження двох етапів підтвердження участі в НМТ з 12 липня 2022 року для учасника з’явиться можливість завантажити з вкладки «Місце проведення» запрошення-перепустку, де буде зазначено дату, час і місце проведення НМТ.


13 травня 2022 р. Увага!!!


Основні етапи НМТ при вступі 2022 року


28 квітня 2022 р. Увага!!!

*Демоверсію Національного мультипредметного тестування можна пройти онлайн*

Інтерфейс цього тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.

Тест триватиме *90* хвилин. Упродовж цього часу потрібно виконати *60* завдань із трьох навчальних предметів:

- української мови (завдання 1–20)

- математики (завдання 21–40)

- історії України (завдання 41–60).


12 квітня 2022 р. Увага!!!


UPD. Безкоштовні курси підготовки для переселенців та випускників шкіл Центральноукраїнський національний технічний університет відкриває безкоштовні спеціальні курси підготовки до Національного мультипредметного тесту (НМТ) для випускників шкіл та коледжів – як переселенців із зони бойових дій, так й абітурієнтів Кропивницького*. Підготовка за трьома предметами НМТ: українська мова, математика, історія. Курси стартують у суботу, 16 квітня о 10.00 в аудиторії №3 ЦНТУ.

* UPD. Додатково вирішено для абітурієнтів Кіровоградської області та інших областей організувати дистанційні підготовчі курси. Слідкуйте за подальшими анонсами. *

Як повідомляє керівник Центру довузівської підготовки ЦНТУ Андрій Тихий, ці курси – один з напрямків волонтерської діяльності нашого університету. Викладачі ЦНТУ допомагатимуть переселенцям та випускникам навчальних закладів нашого обласного центру, які цього літа планують поступати до закладів вищої освіти України, підготуватися до Національного мультипредметного тесту, який, які відомо, в 2022 році замінить ЗНО.

Підготовка здійснюватиметься за предметами, які є складовими Національного мультипредметного тесту: українська мова, математика та історія України. Заняття проводитимуться на безоплатній основі щосуботи з 10:00 до 14:00 в аудиторії №3 Центральноукраїнського національного технічного університету.

Після занять можливі екскурсії університетом, під час яких гостей ознайомлять зі спеціальностями та освітніми ресурсами ЦНТУ.



2 квітня 2022 р. Увага!!!


Спеціальності, на які НЕ потрібен мультипредметний тест на контракт. Для вступу на контракт на ці спеціальності вступнику потрібен буде лише мотиваційний лист.


30 березня 2022 р. Увага!!!


Міністерство освіти і науки України розробляє Порядок зарахування до закладів вищої освіти у 2022 році, в якому буде докладно описано вступний процес. Наразі допрацьовується й механізм складання іспиту, проте для організації іспитувань потрібна підтверджена інформація про потенційних учасників випробувань. Таку інформацію ми отримуємо з бази реєстраційних даних потенційних учасників ЗНО. Тож, якщо ви вже зареєструвалися для участі у ЗНО (створили реєстраційну картку та віддали її керівнику закладу освіти або надіслали до відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти), ви зареєстровані для участі у вступних випробуваннях.

Якщо ви плануєте цьогоріч вступати до вітчизняних закладів вищої освіти, проте ще не зареєструвалися для участі в ЗНО, ознайомтеся, будь ласка, з алгоритмом дій за покликанням bit.ly/35lDIo2. До 9 квітня 2022 року вам необхідно буде створити реєстраційну картку bit.ly/3sJh3bp.

Крім цього, Український центр оцінювання якості освіти запропонував механізм дій bit.ly/35lDIo2 для керівників закладів загальної середньої та професійної освіти, який уможливить вступ випускників до університетів.


11 лютого 2022 р. Увага!!!


ЗНО без проблем!

Центр довузівської підготовки Центральноукраїнського національного технічного університету здійснює набір на курси підготовки до ЗНО.

висококваліфіковані викладачі із досвідом підготовки до ЗНО більш ніж 15 років

99% слухачів курсів отримують бал на ЗНО, що перевищує мінімальний прохідний бал

8 навчальних годин на місяць

зручний, адаптований до слухачів час проведення занять

7-10 осіб у групах

індивідуальний підхід до слухачів

Для додаткових питань та реєстрації на курси звертайтесь безпосередньо в Центр довузівської підготовки - +380950862457

Ми допоможемо!


4 січня 2022 р. Увага!!!


Вже завтра, 5 січня, розпочнеться реєстрація на пробне зовнішнє незалежне оцінювання.

Вона триватиме до 22 січня. Кожен охочий зможе зареєструватися на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Участь у пробному тестуванні дає змогу учасникам попрацювати з тестами, що відповідають вимогам програм ЗНО і структурі сертифікаційних робіт основної сесії цьогорічного ЗНО.

А також – попрактикуватися в заповненні бланків відповідей, психологічно налаштуватися на проходження тестувань та навчитися ефективно розподіляти час.


28 грудня 2021 р. Увага!!!


Центральноукраїнський національний технічний університет запрошує на навчання за спеціальністю:

«151» АВТОМАТИЗАЦІЯ ТА КОМП’ЮТЕРНО-ІНТЕГРОВАНІ ТЕХНОЛОГІЇ

Навчаючись за спеціальністю, студенти вивчають алгоритмічні мови та програмування, комп'ютерну графіку, основи об’єктно-орієнтованого та системного програмування, системи баз даних, здійснюють моделювання процесів та елементів систем керування, вивчають електроніку і мікросхемо техніку, теорію автоматичного управління. Особлива увага приділяється вивченню елементів і пристроїв автоматики та систем управління, засобам збору, передачі і обробки інформації, проектуванню пристроїв і систем автоматичного управління на базі мікропроцесорних засобів.

Під час навчання студенти набувають вміння з розрахунку, проектування та експлуатації автоматизованого електроприводу, цифрових систем автоматики, інформаційно-вимірювальних систем, систем і мережі передачі даних, засобів автоматики та телемеханіки тощо.

Випускники можуть обіймати посади керівника програмних і апаратних розробок, адміністратора інформаційних комп’ютерних систем і мереж, технічного менеджера комп’ютерної фірми, розробника локальних і цифрових систем, програміста відділу автоматизованих систем управління (АСУ), інженера з експлуатації систем автоматизованого керування, діагностики, контролю й обробки інформації, інженера контрольно-вимірювальних пристроїв і автоматики (КВПіА), оператора станцій технічного обслуговування з автоматизованим комп’ютерним моделюванням та керуванням, референта в галузі обчислювальної техніки в наукових, виробничих, комерційних і банківських установах різних форм власності.

Чому необхідно зробити вибір саме цієї спеціальності:

- Міністерство освіти і науки України щороку збільшує державне замовлення на підготовку ІТ-спеціалістів;

- наші спеціалісти зможуть успішно працювати в будь-яких сучасних галузях промисловості, так як вони теоретично і практично володіють сучасними комп’ютерними технологіями;

- робота завжди буде цікавою, оскільки вона завжди буде сучасною.

Сертифікати ЗНО (для вступу на ступень «Бакалавр» на базі повної загальної середньої освіти):

«151» «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» – українська мова; математика; історія України або іноземна мова або біологія або географія або фізика або хімія.

Приймальна комісія:

(0522) 55-93-13;

Телефон/Viber: +38(095) 078-59-00;

e-mail: pk_kntu@ukr.net

Центр довузівської підготовки:

(0522) 390-575; (0522) 390-467;

Viber/Telegram: (095) 202-92-45;

e-mail: cdp_kntu@ukr.net



14 липня 2021 р. Увага!!!


Сьогодні, 14 липня в Україні стартував прийом заяв та документів до закладів вищої освіти. Триватиме він до 23 липня (для ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти - прим.), фактично, півтора тижні, проте, як свідчить досвід минулих років, півтора тижня достатньо для того, щоб проставити «галочки» в електронному кабінеті вступника. Представники приймальної комісії ЦНТУ протягом 14-23 липня консультують та допомагають абітурієнтам оформити документи. Приймальна комісія працює з 8.30 до 18.00, у суботу та неділю із 9.00 до 15.00.

14 липня – початок прийому заяв та документів від вступників, але у розрізі вступної кампанії це один із етапів. Як розповів відповідальний секретар приймальної комісії ЦНТУ Дмитро Богатирьов, для працівників ПК це не початок, а продовження роботи, що стартувала наприкінці червня (внесення до бази абітурієнтів пільгових категорій, консультації щодо створення електронних кабінетів тощо).

Зараз робота приймальної комісії ЦНТУ також, переважно, консультаційна...


5 липня 2021 р. Увага!!!


Допомога у створенні електронного кабінету вступника та консультації із питань вступної кампанії 2021 року #Вступ2021.

Приймальна комісія ЦНТУ: Центральноукраїнський національний технічний університет працює щодня із 09.00 до 16.00 (проспект Університетський, 8):

тел.: (0522) 55-93-13

тел./Viber: +38(095) 078-59-00

e-mail: pk_kntu@ukr.net


16 черввня 2021 р. Увага!!!


Результати ЗНО будуть оприлюднені на інформаційних сторінках за таким графіком!


9 травня 2021 р. Увага!!!




Терміни бакалаврської вступної кампанії 2021 року #вступ2021 #ЦНТУ Інформаційний портал osvita.ua у рубриці «Дорожня карта вступника» публікує огляд ключових дат та подій цьогорічної кампанії вступу на навчання для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти.

Отже, реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до електронного кабінету необхідних документів розпочинається 01 липня 2021 року.


Прийом заяв та документів від вступників розпочинається 14 липня, крім вищих військових навчальних закладів (закладів вищої освіти із специфічними умовами навчання), військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти.


6 травня 2021 р. Увага!!!

Кафедра автоматизації виробничих процесів ЦНТУзапрошує на навчання



28 квітня 2021 р. Увага!!!



Центральноукраїнський національний технічний університет вже майже сто років готує фахівців за десятками різних спеціальностей.

Студенти нашого навчального мають можливість отримати сучасні теоретичні знання та практичні навички за кращими освітніми програмами європейських університетів у сфері управління, економіки, бізнесу, торгівлі та публічного адміністрування.



Увага!!! Інформація!!!



ЦЕНТРАЛЬНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ НАДАЄ УНІКАЛЬНУ МОЖЛИВІСТЬ:

1. Навчання за державним замовленням за всіма наявними в університеті спеціальностями.

2. Використання розвиненої сучасної освітньо-наукової інфраструктури та досвіду кращих європейських вишів.

3. Професійної підготовки педагогами-науковцями, що постійно проходять стажування за кордоном, підвищення кваліфікації та стажування за дистанційною або заочною формами навчання.

4. Брати участь у міжнародних конференціях, проходити практику та стажування у Франції, Німеччині, Польщі, Туреччині, Кіпрі, США.

5. За бажанням отримати подвійний диплом ЦНТУ та країн Європейського Союзу.

6. Поглиблено вивчати іноземні мови (англійська, німецька, французька, польська).

7. Здобути новітні Soft та Hard-skills управлінця та навики їх постійного розвитку й вдосконалення.

8. Бути працевлаштованим в сферах державного управління та місцевого самоврядування, на провідних підприємствах та у банківських установах.

9. Підготовка за програмою офіцерів запасу на військовій кафедрі.


13 квітня 2021 р. Увага!!!



Цього року державна підсумкова атестація (ДПА) для випускників 11 класів буде за бажанням! Щойно ВР проголосувала за відповідне рішення.

Що це означає?

Йдемо по моделі минулого року: якщо випускника задовольняють річні оцінки, він може не проходити ДПА. Якщо ні або якщо випускник планує вступати до університету - проходить ДПА, зокрема у формі ЗНО.

Це дозволить знизити навантаження на пункти тестування приблизно на 15-18%, а відтак зменшити ризики для здоров’я дітей і працівників центрів під час проведення ЗНО.

10 квітня 2021 р. Увага!!!


Інформація буде корисною для абітурієнтів, які мають визначитись з майбутньою професією.

Витратіть 1 хв Вашого часу і Ви дізнаєтесь про одну з найпрестижніших спеціальностей сьогодення - про спеціальність 151- "Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології".

24 березня 2021 р. Увага!!!


Курси підготовки до #ЗНО традиційно організовує для абітурієнтів Центр довузівської підготовки Центральноукраїнського національного технічного університету.

Заняття проводять кваліфіковані викладачі із багаторічним досвідом підготовки до успішного проходження ЗНО.

Слухачі мають можливість записатися на курс із вивчення одного або декількох предметів, що виносяться на ЗНО.

Також можна обрати зручну форму навчання: денну, дистанційну (програма розрахована на один або два роки занять) або експрес-навчання.

29 грудня 2020 р. Увага!!!



Реєстрація для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні 2021 року розпочнеться 5 січня і триватиме до 19 січня включно. Зареєструватись для участі в пробному ЗНО можна буде на сайті відповідного регіонального центру оцінювання якості освіти.

Через епідеміологічні загрози у 2021 році кожен учасник/кожна учасниця зможе вибрати лише один предмет для проходження пробного ЗНО. Тестування з усіх предметів (українська мова, українська мова і література, історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, англійська, іспанська, німецька та французька мови) відбудуться 10 квітня 2021 року.

Результати пробного ЗНО 2021 для осіб, які введуть свої відповіді на спеціальному сервісі визначення результатів на сайті УЦОЯО, буде оприлюднено на їхніх інформаційних сторінках 16 квітня.

Вартість пробного ЗНО у 2021 році різнитиметься за регіонами й коливатиметься в межах від 195 до 255 грн. Різниця у вартості пов’язана з особливостями організації пробного ЗНО, зокрема з вартістю друку й доставки матеріалів у тому чи іншому регіоні, прогнозованою кількістю тестувань тощо. Підвищення вартості пробного ЗНО 2021 порівняно з попереднім роком зумовлено зменшенням очікуваної кількості тестувань і збільшенням оплати праці працівників І тарифного розряду.

Водночас у 2021-му учасники пробного ЗНО матимуть додаткові можливості. Так, кожен учасник/кожна учасниця зможе завантажити тестові зошити з усіх навчальних предметів із переліку предметів ЗНО-2021 і пройти тестування вдома, після чого внести свої відповіді у форми на спеціальний сервіс для визначення результатів.

Крім того, Український центр оцінювання якості освіти та ГС “Освіторія” за підтримки МФ “Відродження” підготують офіційні відеокоментарі до завдань пробного ЗНО-2021: експерти УЦОЯО докладно проаналізують кожне завдання й порадять, як отримати найвищий бал на ЗНО.

Нагадаємо, успішне проходження сертифікації педагогічними працівниками має бути зараховано як проходження ними атестації – про це МОН надало відповідне роз’яснення.


15 жовтня 2020 р. Увага!!!



Сьогодні, 15 жовтня, опубліковано наказ МОН про затвердження Умов прийому на наступний рік. Відповідно до документа основний етап вступної кампанії у 2021 році відбудеться в липні.

«Ми плануємо провести наступну вступну кампанію в липні 2021 року, щоб і вступники, і члени приймальних комісій мали час на відпочинок перед початком нового навчального року. Оскільки ще не відомо, як буде розвиватися ситуація з поширенням коронавірусу, майже всі вступники (у тому числі й на основі ОКР молодшого спеціаліста) зможуть подавати заяви на вступ в електронному вигляді. Для реєстрації електронного кабінету необхідно мати хоча б один сертифікат ЗНО та документ про повну загальну середню освіту, виготовлений в Україні з використанням фотополімерних технологій. Ми також плануємо зробити можливим подання документів на зарахування дистанційно: безпосередньо через електронний кабінет вступника з використанням електронного підпису», – зазначив т.в.о. Міністра освіти і науки України Сергій Шкарлет.


12 травня 2020 р. Увага!!!